SHINE

Octavia s cenovkou Dacie

Výrobca prezentuje tento model ako kupé, Dongfeng Shine novinka na slovenskom trhu je však štvordverový sedan so samostatne otváraným batožinovým priestorom a splývajúcou líniou strechy. Svojou veľkosťou skutočne pripomína Škodu Octavia, presnejšie povedané čínska novinka je nepatrne kratšia a rázvor má prakticky rovnaký, ak sa ale pozriete do cenníka, vážne je na úrovni Dacie. Miestne zastúpenie si za Shine s atmosférickým štvorvalcom účtuje 16 990 eur a chystá i výkonnejšiu verziu 1.5 Turbo.

Model Dongfeng SHINE prichádza s výnimočným benzínovým motorom, ktorý ponúka výkon 86 kW* / 140 kW** a maximálny krútiaci moment 158 Nm* / 300 Nm**. Tento motor je dokonalým zosúladením výkonu a efektívnosti, čo zabezpečuje dynamický a zároveň ekonomický zážitok z jazdy.

S dĺžkou 4660*/4670** mm, šírkou 1812 mm a výškou 1490 mm, poskytuje dostatok priestoru pre komfortnú jazdu a zároveň je dostatočne kompaktný pre pohodlné manévrovanie. S rázvorom kolies 2680 mm získavate stabilnú jazdu a lepšiu ovládateľnosť na cestách.

Jedným z najvýraznejších rysov modelu SHINE je jeho elegantný a aerodynamický dizajn. S koeficientom odporu vzduchu iba 0,25, dosahuje tento automobil úroveň aerodynamiky, ktorá sa obvykle nachádza len u pretekárskych áut. Minimalizovaný odpor vetra znamená, že SHINE vám umožní zvládať zákruty s vyššou rýchlosťou a s vylepšenou energetickou účinnosťou, čo prispieva k ešte lepšiemu výkonu.

Športový atraktívny vzhľad

Dongfeng SHINE má nezameniteľný dizajn kupé, ktorý nesie v sebe traťové gény rodiny SHINE. Jeho športový a atraktívny vzhľad je len začiatok. S asistenčným systémom riadenia L2+ vám SHINE poskytne príjemnú a bezpečnú jazdu**. Vozidlo je vybavené modernými bezpečnostnými a asistenčnými funkciami, aby vám umožnilo plne využiť váš čas za volantom.

SHINE je naším prvým športovým kupé, ktoré neoslňuje len svojim výkonom, ale aj svojím vzhľadom a technologickými vylepšeniami. Vneste do svojho života dávku elegancie, výkonu a štýlu s modelom SHINE.

* Stupeň výbavy E1
** Stupeň výbavy E3

Technické parametre

Model auta Shine
Stupeň výbavy E1
Motor Atmosférický benzínový C15 DR
Zdvihový objem (l) 1,5
Menovitý výkon motora (kW) 92
Max. výkon motora (kW) 86
Max. krútiaci moment (Nm) 158
Dĺžka / šírka / výška 4660/1812/1490
Rázvor kolies (mm) 2680
Pohotovostná hmotnosť (kg) 1203
Objem kufra (l) 454
Počet miest na sedenie 5
Počet sedadiel 5
Prevodovka 5 MT
Kombinovaná spotreba WLTP (l) 6
Pohon predná náprava

*cena 16 990 EUR s DPH platí v prípade predobjednávky do 31.12. 2023